OK plk

9. května 2017 v 17:21 | Ina |  Život jinde
Fakt mi to psaní poslední dobou nějak nejde. Není na to čas, nechce se mi a tak podobně, ale tak si říkám, že se občas něco přihodí a že už je na čase o tom zase něco naplkat.

Před Velikonocemi jsem měla jet narychlo do Čech opravit zub. To se mi nakonec nevydařilo. Noc před odjezdem jsem dostala bolesti v krku a přes den horečky, a tak jsem odjezd musela odložit. Nedokážu si představit, že s tím, co na mě přišlo, bych jela 1000 kilometrů a plahočila se přes všechny doly a hory. Všechno mě hrozně bolelo a bylo mi vážně zle. Nakonec jsem se rozhodla, že bude lepší navštívit lékaře, aby usoudil, jestli to není něco horšího, protože takhle zle mi dlouho nebylo.


Běžně k lékaři chodím průměrně tak jednou za 3 roky, kdy mi je opravdu nejhůř a tentokrát jsem měla pocit, že je to ten čas. Odjet jsem měla v neděli a doktora jsme volali v pondělí. Ten ale neměl místo, a tak mě objednal na úterý. Udělalo se mi ale líp, a tak jsem se rozhodla jej odložit. Zato jsem začala ztrácet hlas. Další noc mě ale opět přepadla horečka, a tak jsem usoudila, že je lepší nechat se zkontrolovat.


Už předtím jsem byla k nizozemským lékařům poměrně skeptická (nebo minimálně k těm našim), a tak se moje obavy potvrdily. Doktor má pokaždé minimálně půl hodiny zpozdění a ani teď neudělal výjimku. V čekárně jsme si s tchýní pěkně počkaly. Když konečně přišla řada na mě, chvilku trvalo, než si mě zavolal. Tchýně prohlásila, že asi trénuje moje jméno. Totiž... O tom bych taky mohla psát knížky. Moje příjmení není pro cizince zrovna něco jednoduchého, a tak už jsem si zvykla, že mi říkají všelijak.

Po tom, co moje příjmení natrénoval, zavolal si mě do ordinace. Jeden z doktorů je Turek a tenhle má snad půlcentimetrové mezery mezi všemi zuby. Poslechl si můj krásný hlas a co všechno na mě vlezlo, poslechl si plíce a nasadil jakási antibiotika, po kterých mi bylo všelijak. Každopádně do krku se koukat asi není třeba. Na dalších pár dní se můj hlas ztratil úplně. Snad i poprvé v životě!

Zvládli jsme zajít i na menší festival u nás na vesnici. Nikdy jsem nebyla blíž na oblíbené kapele z domu a jsem za to ráda. Stačilo si prakticky jen odskočit z domu a zase se vrátit zpět. Sice jsme postávali venku a dívali se na velkou obrazovku, protože uvnitř byla spousta kouře a parfémů, které mužovi vadí, ale i tak to bylo fajn. Tak snad se nám to vydaří zase někdy a někde jinde.


Zvědavý dědci se rozrostli na dva! Tenhle dědek je ale údajně ještě zvědavější, a tak když jsme ho potkaly s tchýní poprvé, tak se hned musel zeptat, kolik mi vlastně je, přičemž mi tchýně ještě rok ubrala. Předchozího dědka jsme taky párkrát potkaly, ale ten mi je rozhodně sympatičtější, jen ten dědek novej. Už i tak úlisně kouká a znervózňuje mě, že potřebuje všechno vědět. Možná jen typickej důchodce, co počítá sousedovy prdy, ale pořád to na situaci nic nemění.

Nedávno se nám stala taková zvláštní věc. Občas se prostě stane, že vylezete z postele špatnou nohou, nebo naopak tou správnou a všechno jde jako po másle. Už nevím, jestli byl můj den takový, nebo makový, ale rozhodně ne ničím neobyčejný. Jen pár metrů od nás je jakási firma, která vlastní autodílnu a prodává auta. Venčily jsme psy, jako každé ráno a když jsme kolem tohoto místa procházely, zastavilo auto a vylezl z něj chlap se záchvatem smíchu. Z firmy vylezl další chlap, co na něj nechápavě koukal a ptal se, co se děje. Ukázal mu mobil a najednou byli smějící se dva. Údajně měl na mobilu nějaké vtipné video. Popošly jsme pár metrů a čuba zasedla do pozice psa produkujícího čokoládovou tyčinku. Ratlik je vždycky úplně nemožně blízko, aby byl přímo u zdroje a mohl přidat trochu šťávy navrch, ale najednou na ni zvláštně koukal. Pod zadnicí měla čmeláka, který od ní odletěl, jako by ho vyprodukovala jako bonus. Ratlik pootočil hlavu na stranu a nechápavě koukal. Na to jsme i my s tchýní reagovaly dalším přívalem smíchu. To je prostě taková ta věc, co udělá váš den lepším.


27. dubna byl státní svátek. Holanďani slaví královy narozky. Přijde mi to jako zajímavá věc. Všude se věší vlajky (ne jen jako v ČR na státních budovách a pod), král a královská rodina docestovali vlakem do Tilburgu, procházeli ulicemi a se všemi si potřásali rukou, fotili se, podepisovali. Vlastně jako kdyby přijela hvězda z hollywoodského filmu. Celý den jste mohli program, který pro něj lidé připravili, sledovat živě v televizi z tepla domova, a tak nebylo třeba stát venku v zimě, abyste viděli krále zhruba 3 vteřiny při troše štěstí. Dnes je další státní svátek. Tentokrát se slaví se den osvobození Nizozemska od fašismu. Protože včera pamatujovali na všechny mrtvé, visí opět po městě vlajky, ale tentokráte jen na půl žerdi. Líbí se mi, jak to tu chodí úplně jinak.


Zdá se mi, že tu mají poměrně agresivní vosy. V neděli se mi chtělo kreslit, ale všimla jsem si, že můj mini přenosnej skleník se odporoučel k zemi, protože v něm nic moc už nebylo a vítr byl poměrně silný. Rozhodla jsem se, že před tím, než pokřtím papír první čárou, ho zvednu. Chytila jsem za jeho horní část a ucítila jsem bodnutí do palce asi centimetr pod nehtem. Do pár minut jsem palec měla jako ukázkovou uzenku z Kosteleckých uzenin (neplánuju tady dělat nikomu reklamu) a parádní bolest. Nepamatuju si, že by mi po bodnutí něco takhle nateklo.

O dalších příhodách ale zase příště

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

povinně si každý klikne... pro mě na památku... :)

click...

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 10. května 2017 v 18:14 | Reagovat

"Trénoval jméno", to mě pobavilo. :D By mě zajímalo, jak by vyslovovali moje příjmení, když mám i složitý jméno. :D Hlavně ve Finsku by mě zajímalo, jak by mě nepasali. :D
Půlcentimetrové mezery mezi zuby :D :D :D :D  Nemáš fotku nebo obrázek? :D

Zvědavej dědek se rozdvojil? :D Prej počítá prdy :D :D :D :D To je hláška! :DČmelák jako bonus :D :D

Pamatujovali? Co to je za slovo? To existuje? :D

Pěkná surikata kočičí. :D

2 Ina Ina | Web | 10. května 2017 v 23:10 | Reagovat

[1]: No... přišlo nám to tak, páč takovou dobu, než vyšel a pak to řekl docela zajímavě :D teda prakticky stejně jako všichni Holanďani, ale... :D Zkusim se po tom obrázku podívat a případně pošlu :D
Jsem to zase po sobě nečetla! :D Nechám to tam pro srandu :D
Kříženec Mainské mývalí kočky a Surikaty :D

3 Zdebra Zdebra | Web | 14. května 2017 v 11:19 | Reagovat

[2]: Kdybys nenašla, můžeš ten obrázek nakreslit. :D Nebo vytvořit v sims.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama