Exhibicionista v panoptiku

20. srpna 2016 v 12:42 | Ina |  Život jinde
Všechno tak rychle uteklo, že jsem si všimla, že píšu vlastně po měsíci. Jsem tu téměř 3 měsíce a stalo se toho hodně i málo. Vlastně všechny dny jsou zatím přibližně stejné, ale občas nám to nějaká jobovka zpestří.

Poslední dny máme vážně veselo... když už se muž konečně cítil líp, zase přišla rána z děla a všechno je zpátky. Tak jsme pondělí strávili na pohotovosti, kde mi tvrdil, že už se domů nedostane. Samozřejmě, že se dostal. Udělali mu jen odběry krve a strávili jsme tam půl dne. Spokojeně jsme jeli domů, že jsme všichni pohoromadě a nikdo v domě bílých plášťů nemusel zůstat.


Od té doby jsou dny trochu těžší. Psychicky je na dně a já se musím držet, abych byla ta silnější a sama se nezhroutila. Zatím se to daří, ale zabere to dost energie. Ještě se téměř čtrnáct dní dozvěděl, že asi 11 zubů musí ven. To na psychice taky nepřidá. Měli jsme těžké období, ve kterém jsem prakticky dva dny promlčela a nebyla schopná se na něj ani podívat. Hlavně za věci, které řekl. Vím, že to tak nemyslel, jen to bylo pod nátlakem emocí, ale zvládli jsme to. Stačilo si párkrát sednout a trochu si popovídat.

Totiž... zvědavého dědka jsem od posledně nepotkala. Vždycky chodil do schránky ve stejnou dobu, co jsem já šla s čubou, ale teď chodím dřív. Vlastně ani když jsem šla dýl, tak jsem ho nepotkala. Jeden den jsem šla odpoledne venčit a když jsem byla v parku, slyším za sebou kolo. Otočím se a tetka se ze mě snaží vymámit, kde je tu kavárna. Jasně, rozuměla jsem jí, ale ještě to tady tak neznám na to, abych jí mohla radit a k tomu ještě ani nezvládám odpovědět. Tudíž jsem opět oprášila naučenou frázi o nemluvení holandsky. Teta částečně naštvaně svěsila ramena, otočila kolo a pádila pryč křičejíce něco na spolutetky.

V pondělí jsem jela hned po nemocnici téměř sama na nákup. Tchýně zůstala s mužem doma a já nasedla s tchánem do auta a jela do supermarketu. Nechal mě v rámci výuky řídit, a tak mi to přišlo fajn, že si pamatuju cestu a že jsem si nakoupila skoro sama. Šel se mnou i dovnitř. Celou dobu stál nad regály a díval se, co všechno mají, co vlastně vůbec jeho žena kupuje, kolik to stojí a moudře si u toho prohrabával bradku. Zvládla jsem i zaplatit bez pomoci. Totiž... co je vlastně na tom zasunout kartu do aparátu a nacvakat kód. To samé, co v Česku. Přišla jsem si jako borec. Poprvé jsem téměř sama dojela do obchodu, nakoupila, zaplatila a zase odjela domů. Bez pomoci. To člověku prostě dodá sebevědomí.

Pravděpodobně za měsíc bychom měli mít kočičáka. Paní říkala, že jakmile bude mít všechna očkování, bude moct jít k nám a pokud všechno půjde dobře, bude to už na konci září. Už se nemůžu dočkat! Strašně mi ty čičiny chybí. Ráno jsme jednu taky potkali. Čuba se plížila a když jsem se jí snažila vysvětlit, že to není ta naše z domova, zběsile běhala, mlátila ocáskem a snažila se kočku najít, aby se mohla pomazlit a skamarádit. Už jednou jsme potkaly kočku, co byla schoulená v klubíčku ve vysoké trávě. Prvně jsem ji vůbec neviděla a říkám si, na co blondýna zírá. Pak jsem si všimla. Žlutozelené vystrašené oči a syčící tlamička se zoubky jako netopýr. Kočka si ustlala ve vysoké trávě a spala a čuba ji vyrušila. Šla na ni pomalu a snažila se získat nové přátele, ale kočce se to nelíbilo. Ještě ale chvíli a bude mít zase nového kamaráda doma.

Taky se mi rozbil kartáček. Nepochopila jsem, jak se to může stát, pěkně jsem si sedřela vnitřek pusy. Jako každé ráno namatlám pastu, začnu na pravé straně a chci přejít na levou a v tom křup! a kartáček nemá hlavu. Teda má, ale já držím rukojeť na úrovni hrudi a hlavu kartáčku a pár oddělených štětin stále v puse. Prostě ten den začal divně. Už si ani nepamatuju, jestli také divně skončil, ale rozhodně mě to zarazilo.

Čuba dostala možnost, jak se ochladit. Ne, že by bylo nějak teplo v posledních dnech, ale ona do té vody vleze, i kdyby týden v kuse mrzlo. Dostala tenisáky, které jindy nemá povolené, tak s nimi trávila celé dny a byla spokojená. Dneska ráno přišla za mnou do kuchyně a lehla si s výrazem "já nic, já muzikant". Věděla jsem, že udělala něco, co neměla. Vždycky se tak tváří, když udělá něco, co není správné. Podívám se na ni a vidím, že půlka psa je úplně mokrá. Podívám se ven a všude vody jako po vydatném dešti, i když není zrovna teplo.


Totiž... chtěla jsem článek ukončit a vzpomněla jsem si, že jsem se nezmínila o tom, o čem je vlastně nadpis. V aplikaci Whatsapp tu mají skupinovou sousedskou konverzaci a pokud se něco děje podezřelého, hned si to tam napíšou, aby byl každý na pozoru. Občas je to podezřelé auto, které krouží kolem a pod. Včera jsme dostali zprávu, že kolem se pohybuje chlap přibližně 50 - 60 let a pravděpodobně se vystavuje ("co bych se vystavovala, se nevystavuju!"). A to poměrně nedaleko od nás. Řekla bych, že tak kilometr od nás je "Pannenkoeckershuys" (dům, kde dělají palačinky snad na tisíc způsobů) a v jeho okolí onoho exhibicionistu. Tak jsem šla večer opět v doprovodu ven, aby náhodou něco neukázal mně.

Taky jsem dvakrát dělala mojí první hovězí polévku a bála se projít kolem hus v centru :D Ale to už je jiná pohádka...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

povinně si každý klikne... pro mě na památku... :)

click...

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 20. srpna 2016 v 13:04 | Reagovat

Existuje tam u vás bezkontaktní platba? :D
Proč se většinou vystavují takoví dědci? :D

2 Ina Ina | Web | 20. srpna 2016 v 16:00 | Reagovat

[1]: Měla by :D platební kartu mám bezkontaktní :D ale je to tušim do výšky 25 € s tím, že jsem stejně platila téměř 50 (za nákup na týden a ještě jsem část věcí z nervů zapomněla)
Já nevim :D kdyby to byl nějakej mladík, svalnatej, co si snaží nahnat ego, dobrý, ale starej dědek, ktere už to nestihne... :D

3 Zdebra Zdebra | Web | 26. září 2016 v 15:03 | Reagovat

[2]: Takže kdybys platila bezkontaktní kartou 25,01 €, musela bys platit jako normální kartou, nebo bys jen musela zadat pin? :D
Mladíci si ego nahání jinde. Na internetu. Ti se bojí ukazovat někde venku naživo. Leda v posilovnách machrují. To až budou staří, tak se budou vystavovat v parcích. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama