První dny

2. června 2016 v 19:11 | Ina |  Život jinde
Jak jinak můžu nazvat první článek z nového domova, než první dny, když jeden z těch posledních byl opravdu Poslední? :D Všechny původní plány ztroskotaly a Holanďani přijeli místo pátku až v sobotu. Rozbilo se jim auto a nikdo jej do té doby neopravil, tudíž si museli půjčit jiné. Nedokážu snad ani spočítat, kolik věcí se mi v hlavě honilo a stále honí. Největší tři starosti byly, aby se mi do auta, které mělo zavazadlový prostor menší, než to předchozí, vešly všechny věci, abych já po cestě netrpěla nějakou nevolností ze všech vzniklých situací a aby ta moje čuba víc než 900 km přežila ve zdraví.


Zpočátku se to zdálo jako nadlidský úkol, ale všechno vyšlo. V sobotu dorazili těsně po čtvrt na jednu, a tak jsme ještě měli trochu času na to, abychom si udělali ještě malý výlet po okolí a abychom naplnili auto. To mě trochu uklidnilo, protože všechny věci, co jsem potřebovala, se vešly!

Další den jsme se rozhodli vyrazit kolem deváté, abychom přijeli co nejdříve. Čekala nás dlouhá cesta. Čuba dostala tabletu na uklidnění kolem čtvrt na devět a vše s ní zvládla opravdu výborně. Ze začátku cesty byla trochu nervózní, ale po asi 200 km si začínala lehat a začínala být vyčerpaná. Ke konci cesty dokonce tvrdě usnula na poměrně dlouhou dobu, a tak jsem byla opravdu ráda, že to tak dobře zvládla.

V úterý jsme se stavili na radnici, abych se mohla zaregistrovat jako obyvatel. V krásné příručce opravář nizozemské vlády psali, že není téměř nic potřeba a ejhle! Hledám překladatele, který mi přeloží oficiálně rodný list. Vyplnit dotazník trvalo poměrně dlouho. Obsahoval snad i velikost bot!

Včera se mi stala taková nemilá věc. Jeli jsme na nákup a snad v celém Holandsku v žádném obchodě neexistuje droždí, takže původní plán pizza k večeři jsem musela přesunout na dnešek. Droždí jsme sehnali ve mlýně. Potřebovala jsem ještě jahody na koláč, a tak jsme se po cestě zpátky stavili ještě v zelenině, co je tu asi 1.5 kilometru daleko. Co myslíte, že tam měli? DROŽDÍ! No... alespoň si to budu pamatovat pro příště.

Taky jsem dneska zase měla po půl roce jízdy v autoškole. Nemám řidičák, ale pokaždé, co jsem tu, tak mám lekce, protože tchán má autoškolu. Dobrá výhoda! Ale tentokrát si budu moct konečně řidičák udělat. Budu i ráda, že budu moct dělat, co potřebuju. Zajet si do obchodu, kdy bude potřeba, či někam jinam a ne pořád plánovat, kdy se pojede do obchodu.

To je tak pro dnešek ve zkratce všechno!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

povinně si každý klikne... pro mě na památku... :)

click...

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 7. června 2016 v 17:39 | Reagovat

Opravář nizozemské vlády? :D
Pizza by měla jít i bez droždí, ne? Ale to se mi taky stává, že někde něco chci, tam to není, jdu jinam, kde to koupím a pak to někde vidím levnější a větší! :D

2 Ina Ina | Web | 10. června 2016 v 21:24 | Reagovat

[1]: No to jsem zase napsala blbost :D
I kynutý těsto? :D Ale ještě maj i nějakou přímo mouku na pizzu, co už to obsahuje, že se tam dá jen voda, samo to nakyne a tak. Taky ji mám, tak ji třeba zkusim příště :D

3 Zdebra Zdebra | Web | 10. června 2016 v 21:46 | Reagovat

[2]: Můžeš tam zkusit dát sodu :D
Hlavně to nech uležet aspoň 24 hodin, ať to není obyčejná buchta, ale křehká placatá pizza. :D

4 Ina Ina | Web | 11. června 2016 v 16:20 | Reagovat

[3]: Byla dobrá i tak, jak jsem ji dělala :D Dokonce mi chutnala víc jak ta normální běžná pizza z pizzerky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama