Jak mi málem umrznul mozek

21. dubna 2016 v 21:41 | Ina |  Ze světa kolem
Poslední dny tak hezky není. Jeden den bylo takové teplo, že jsem pastelky a skicák, které jsem před tím pracně vytahala ven, čapla rychle pod pazouru a utíkala zpátky domů. Málem jsem se na stráni u narcisů upekla ve vlastním nálevu. Úplně jako v létě. Vlastně ani se nedivím, že už i hadice byly před nějakou dobou venku. Najednou bylo jaro zase pryč. Těch pár teplých dní prostě zmizelo jak pára nad hrncem.


Přišly aprílové deště, ochlazené, ještěři zalezli. Vlastně se za těch posledních pár dní nic zvláštního nestalo. Akorát na nové občance budu vypadat jako mafián. Vlastně kdo ne... musela jsem si nechat udělat novou, abych s tou současnou neměla v září problém, tak mám na dalších deset let zase pokoj. Pomalu ruším své aktivity, bankovní účty a další a připravuju se na novou budoucnost. Čas se krátí, zbývá pět týdnů do odjezdu a už z toho mám nervy.

Do toho si na včerejší procházce čuba vrazila něco do tlapky. Když jsem konečně našla zdroj bolesti, kvůli které chodí téměř po třech, tak nevím, co to je a jak to vytáhnout. Má na polštářku pouze minimální ranku, ve které nevypadá, že by něco bylo, ale při silnějším stisku zakňourala. No... snad to nebude nakonec ještě na veteriánře.

Nechala jsem si opravit poslední zub, co byl potřeba opravit, a tak vlastně byla jedna z posledních zásadních věcí. Asi bych měla začít balit, ale ještě mě čeká malování. Jenže to je zase to stejné téma... počasí! Venku padají trakaře a teploty trhají rekordy. Dneska v noci tedy ty chladné.

Večer mi připadalo, že je mi teplo, tak jsem otevřela okno. Naneštěstí mám okno kousek od hlavy. Přes noc teplota klesla pod bod mrazu, a tak jsem se ráno probudila asi v půl osmé se zamrzlým mozkem. Po ránu je to asi normální, ale dneska to byl extrém. Přišlo mi, jako by mi do lebky někdo zavrtal kostku ledu. I když jsem se snažila zahřát pod dekou, moc to nepomohlo. Ani běžná ranní káva neudělala zázraky. Kostka ledu tála snad tři hodiny. Vlastně i teď mám pocit mrazu.

Dneska se ale počasí konečně zase vydařilo. Po ranním mrazu, který zlikvidoval jeden afrikán a jednu ledovku, o kterých jsem si myslela, že jsou před mrazem chráněny, se nakonec trochu konečně oteplilo a ve vřesu to vesele bzučelo. Alespoň jsem měla šanci zasadit trochu zeleniny a nějakou tu květinku. Tak bych si měla dát na to otevřené okno dneska pozor!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

povinně si každý klikne... pro mě na památku... :)

click...

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 21. dubna 2016 v 21:51 | Reagovat

U nás tento měsíc snad ani moc nepršelo.
Dej si na noc nějakej kulich, ať nemusíš zásobovat bary kostkama ledu. :D
"Šél pes k lednici a potkal ledovou kostku!"

2 Ina Ina | Web | 21. dubna 2016 v 22:09 | Reagovat

[1]: Měla jsem se celá schovat pod deku :D občas to dělám a pak si dělám akorát díru na dejchání :D

3 Zdebra Zdebra | Web | 21. dubna 2016 v 22:12 | Reagovat

[2]: To potom ale bacha na zmrzlej nos!
To mi připomíná loňskej MoR, čtvrtek, kdy mi v noci byla zima, že jsem se celá zakuklila do spacáku a kokosovej olej byl jak šutr. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama