Jak jsem dostala infarkt

12. dubna 2016 v 21:06 | Ina |  Ze světa kolem
... teda ne úplně doslova! Zaplať "pánbů"!

Poslední dny jsme začali předělávat barák. Je to jedna z poslední věcí, co tu můžu udělat. Čase se mi pekelně krátí a já z toho začínám mít čím dál tím větší nervy! Pořád nic nemám zařízeno, asi by to už chtělo. Zítra si jdu nechat udělat novou občanku, abych nemusela v září do Haagu na ambasádu. Ještě mi zbývá pár věcí, tak snad to všechno zvládnu. Jednou z věcí také byla návštěva kadeřnice.


Měla jsem pěkně suché a roztřepené konce, a tak jsem se jich rozhodla zbavit. Dostala jsem k narozeninám poukaz, který jsem potřebovala využít, a tak jsem se objednala na dnešek. Začala jsem po hodně dlouhé době kreslit portrét podle fotky a málem jsem vyrazila pozdě. Dorazila jsem tam snad dvě minuty před smluveným časem, ale ještě tam kadeřnice měla kluka, co chtěl ostříhat a obarvit. Nevím, ale přijde mi to prostě zvláštní, kdy si chlap barví hlavu. Tak jsem si chvíli počkala. Rozběhla se debata o psech, tak jsem se přidala hlavně proto, že jsem slyšela něco o zlatém retrívru. To hlavně proto, že jednoho doma také mám.

Zjistila jsem, že nejen ta moje je takové prase. Kadeřnice říkala, že retrívřice jejich příbuzných sežrala dětské kalhotky. Jsou to krásní a úžasní psi, ale sežerou, na co přijdou! Po kadeřnici jsem se stavila ještě do krámu a pak zpátky domů.

A teď to přijde! Infarkt! Krom retrívřice ještě máme dvě kočky. Kočka, která je stará 16letá pani, co pořád jen spí, žebrá, nebo je nervní a dvouletý temperamentní kocour, který musí být kříženec dlouhosrstého plemene. Už od začátku jsme si s ním užili srandy a lítáního po veterinářce. Během pár dnů, co se u nás snažil zabydlet, si natrhnul vazy v tlapce a všude nasypal blechy - také do dalších dvou kožíšků. Jen co to bylo možné, naučili jsme kocoura chodit ven. Zalíbilo se mu tam a jako správný predátor nosí domů kořisti různých druhů a velikostí a pyšně se s nimi chlubí.

Jednou přitáhnul ptáka, co vypadal jako datel, před pár dny obří myš, jindy zase ještěrky. Dneska mi přišlo, jako bych dopoledne zaslechla zapípání a kocour pyšně - s prázdnou tlamou - přišel domů. Tak jsem usoudila, že nic nechytil. Jen co jsem přišla domů a odemkla dveře, po chodbě poletovala sýkorka! A to byl ten infarkt! Nechápu, jak se tam dostala, když kocour byl doma a nikde žádné stopy po boji. Každopádně jsem byla ráda, že je živá a našla cestu ven. Kocour jen rozespale slezl z lavice a přišel nás přivítat, aby mohl zase běžet ven na další lov. Naštěstí žádné další zviřátko zatím nedonesl.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 12. dubna 2016 v 21:18 | Reagovat

Dětské kalhotky? Byly aspoň pořádně použité? :D
Třeba si čert řekl, že z těch mrtvých dárků nemáš radost, tak přinesl živou sýkorku a dal jí milost. :D
Za tím oknem se dívají na sýkorky?

2 Ina Ina | Web | 12. dubna 2016 v 22:10 | Reagovat

[1]: To nevím, jestli říkala :D
I to je možný :D ale mrtvý se aspoň líp odpravujou z baráku :D
Ono vždycky, když chceš koukat z okna, tak se tam všichni přiženou, takže spíš koukali se mnou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama